Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

İstenmeyen tüy problemi yaşıyor ve bununla ilgili her türlü araştırmayı yapıyorsanız son dönemlerde muhakkak karınca yumurtası yağı söz öbeğini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu karınca yumurtası yağı ? Ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ?

Karınca yumurtası yağı yüzyıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan bir üründür aslında. Hatta Osmanlı’da haremlerde kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Bunun yanı sıra bazı yörelerimizde yeni doğan bebeklere karınca yumurtası yağı sürülerek büyüdüğünde tüy problemi yaşamaması için önlem alınır.

Öncelikle karınca yumurtası yağının ne olduğundan bahsedelim ki tahmin ettiğiniz üzere karınca yumurtalarına yapılan bir işlem sonucu ortaya çıkan yağa deniyor. Yapılan araştırmalarda bu yağın %90’a kadar tüy görünümünü azalttığı kanıtlandı. Doğal tüy dökücü olarak kullanılan ürünün kullanımı gerçekten çok basit!

karinca-yagi

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Karınca yumurtası yağını kullanmak için istenmeyen bölgelerinizdeki kılları kökünden kesmeniz gerekiyor. Jiletle ya da ağdayla kökünden aldığınız tüylerin üzerine bu yağı masaj yapar gibi sürerek yediyorsunuz. Bunu her kıllardan arınma işlemi gerçekleştirdiğinizde vücudunuza üç gün boyunca uygulayın.

Karınca yumurtası yağının sonuçlarını hemen göremeseniz de düzenli kullanımda ne kadar faydalı olduğuna kendiniz bile inanamayacaksınız.

Karınca yumurtası yağı, lazer yöntemine göre daha acısız ve masrafsızdır. Tabi eksi yönü olarak etki sürecinin uzamasından bahsedebiliriz. Ama aradaki meblağ farkını göz önüne aldığınızda bunun gözden çıkarılabilir bir süre olduğuna kanaat getirebilirsiniz.

Hamileyseniz ya da bebek emziriyorsanız bu ürünün kullanılmaması gerektiği konusunda uyarılar var. Ayrıca her üründe olduğu gibi bunda da alerjik tepkimeyle karşılaştığınız an ürünü kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Doktorunuz ya da dermatoloğunuza bu konuda danışmanız tavsiye ediliyor.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarıyor?

Karınca yumurtası yağının bir diğer avantajı da tüylerin geç çıkmasını sağlamasıdır. Tüylerinizi kökünden aldıktan sonra dairesel masajlar suretiyle uyguladığınız yağ hem tüylerin geç çıkmasını hem de zamanla çıkan tüy sayısının azalmasını sağlar. Bunları yaparken cildinizi de besler ve cildin parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Özetle cilt bakımı yapar, diyebiliriz. Tüy dökücü kremlerin ya da spreylerin sağladığı her faydayı sağlayabilir.

Kıl ve ten rengi farketmeksizin kullanılabilen ürün uzun süren pürüzsüzlük sağlar. Sarı ve ince tüylere karşı da aynı etkiye sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir